Alicja Zdrzałek pozdrawia z Finlandii. Zdobyła tam dwa medale w nordic walking

Kolejny tarnogórski sukces sportowy. Podczas zawodów w finlandzkim Lahti Alicja Zdrzałek dwa razy stawała na podium. Wywalczyła sobie nawet tytuł mistrzowski.

UM Tarnowskie Góry
Alicja zdrzalek lahti

Złoto w nordic walking dla tarnogórzanki

Dobre wieści z odległej Finlandii. W Lahti odbyły się Mistrzostwa Świata INWA. Nie zabrakło tam polskiej reprezentacji, a nawet tarnogórskiego wątku. Nasze miasto reprezentowała Alicja Zdrzałek. Udało jej się zgarnąć dwa medale. Na dystansie 5 kilometrów wywalczyła srebro. Natomiast w półmaratonie zdobyła pierwsze miejsce w kategorii 45-49 lat. Na zawody udała się ze swoją drużyną NORDIC SPORT 2021. Polskim uczestnikom udało się wywalczyć łącznie 35 medali.

To nie pierwszy taki sukces tarnogórzanki. W 2023 roku sięgnęła po brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Jedlińsku. Natomiast swój debiut powiązała z... Pniowcem i ogólnopolskimi zawodami w 2022 roku. Stała się tam najszybszą tarnogórzanką. Co ciekawe Alicja Zdrzałek zaczęła swoją przygodę z nordic walking stosunkowo niedawno. To jej trzeci sezon w międzynarodowych konkursach.

Doświadczenie i wypracowane schematy startów pozwalają jej osiągać coraz lepsze wyniki. Jak sama przyznaje, najbardziej komfortowo czuje się na dłuższych dystansach, a półmaraton jest jej specjalnością - przekazuje Urząd Miasta.

Alicji Zdrzałek gratulujemy kolejnego osiągnięcia. Życzymy także wielu kolejnych sukcesów i satysfakcji z realizowanej pasji. Zainspirowani mogą spróbować swoich sił w tej dyscyplinie także w Tarnowskich Górach. Do jej uprawiania nie potrzeba specjalnego miejsca czy wielu sprzętów. Nordic walking cieszy się niemałą popularnością między innymi dzięki swojej dostępności oraz łatwości w rozpoczęciu treningów, by dopiero z czasem podnosić poprzeczkę.