Budżet Obywatelski na 2024 rok
Planowo właśnie dziś miało zacząć się głosowania w ramach BO. Jednak Urząd Miasta poinformował o zmianie planów. W tym roku mieszkańcy zgłosili 18 wniosków. Niestety 7 z nich zostało odrzuconych z powodów formalnych lub merytorycznych. Następnie ich autorzy mieli czas na wniesienie odwołania. Z tej możliwości skorzystało pięciu wnioskodawców, ale wszystkie pisma zostały odrzucone.
Ostatecznie do etapu głosowania zakwalifikowało się 11 zgłoszeń. Projekty nie mogły przekraczać wartości 50 000 zł. W tym roku miasto przekazało na Budżet Obywatelski 600 000 zł. Oznacza to, że wszystkie wnioski zmieściły się w tej kwocie, a głosowanie nie jest potrzebne. W 2024 roku możemy się spodziewać realizacji następujących zadań:
- Kwiaty na Alei Kwiatów - ul. Aleja Kwiatów po stronie parzystej
- Nowe Miejsce Spotkań w Reptach Śląskich przy ulicy Długiej 10 - ul. Długa 10, działka nr 688/88
- Sensoryczny ogród dla ptaków jako przestrzeń edukacyjno-rekreacyjna - teren przy SP nr 9
- Odpocznij w Parku w Reptach - Park w Reptach wzdłuż ulicy Jana Śniadeckiego
- Stanica rowerowa "Dolomity" - ul. Kopalniana 92
- 10 monitorów interaktywnych dla 10 tarnogórskich podstawówek - Szkoły Podstawowe na terenie gminy Tamowskie Góry
- Altanka - miejscem spotkań przy OSP Pniowiec - ul. Druha Ignacego Sowy, działka nr 815/11
- Szkoła na dwóch kolach - zakup i montaż stojaków na rowery i hulajnogi oraz przeprofilowanie chodnika - SP nr 5, ul. Leśna 23
- Uwaga! Przejście dla pieszych - 11 przejść dla pieszych, po jednym w każdej dzielnicy miasta: Pniowiec, Strzybnica, Lasowice, Sowice, Rybna, Opatowice, Śródmieście-Centrum, Stare Tarnowice, Osada Jana, Repty Śląskie, Bobrowniki Śląskie-Piekary Rudne
- Filmowe zakończenie wakacji - dziedziniec Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych, ul. Legionów 35
- Bezpieczne boisko- rozbudowa infrastruktury obiektu sportowego UKS UNIA Strzybnica - UKS Unia Strzybnica
Przypomnijmy, że znamy też wyniki Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego. Najwięcej głosów mieszkańców otrzymały projekty: "Poprawa bezpieczeństwa ruchu w ciągu dróg powiatowych na terenie gminy Krupski Młyn" (zgłoszony przez pana Jarosława Leńdźwę, szacunkowy koszt: 270 000 zł) oraz "Pałacowy Plac Zabaw – budowa placu zabaw na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Nakle Śląskim" (zgłoszony przez pana Mikołaja Parkietnego, szacunkowy koszt: 330 000 zł). Tarnowskie Góry wybiły się również w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki zaangażowaniu społeczności zrealizowane zostaną inwestycje: "Amfiteatr w Parku Repeckim" (szacunkowy koszt zadania: 1 000 000 zł) oraz "Od Juniora do Seniora" - komputerowe badanie stóp dla mieszkańców województwa śląskiego (szacunkowy koszt zadania: 96 430 zł).
Może Cię zainteresować: