Budżet Obywatelski Miasta Tarnowskie Góry bez głosowania. Co ze zgłoszonymi projektami?

Samorząd podjął decyzję w sprawie BO. W tym roku nie odbędzie się głosowanie, w którym mieszkańcy mogli zadecydować, jakie propozycje przeznaczyć do realizacji. Dlaczego? Do ostatniego etapu wejdą wszystkie wnioski.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie gory budzet obywatelski

Budżet Obywatelski na 2024 rok

Planowo właśnie dziś miało zacząć się głosowania w ramach BO. Jednak Urząd Miasta poinformował o zmianie planów. W tym roku mieszkańcy zgłosili 18 wniosków. Niestety 7 z nich zostało odrzuconych z powodów formalnych lub merytorycznych. Następnie ich autorzy mieli czas na wniesienie odwołania. Z tej możliwości skorzystało pięciu wnioskodawców, ale wszystkie pisma zostały odrzucone.

Ostatecznie do etapu głosowania zakwalifikowało się 11 zgłoszeń. Projekty nie mogły przekraczać wartości 50 000 zł. W tym roku miasto przekazało na Budżet Obywatelski 600 000 zł. Oznacza to, że wszystkie wnioski zmieściły się w tej kwocie, a głosowanie nie jest potrzebne. W 2024 roku możemy się spodziewać realizacji następujących zadań:

  • Kwiaty na Alei Kwiatów - ul. Aleja Kwiatów po stronie parzystej
  • Nowe Miejsce Spotkań w Reptach Śląskich przy ulicy Długiej 10 - ul. Długa 10, działka nr 688/88
  • Sensoryczny ogród dla ptaków jako przestrzeń edukacyjno-rekreacyjna - teren przy SP nr 9
  • Odpocznij w Parku w Reptach - Park w Reptach wzdłuż ulicy Jana Śniadeckiego
  • Stanica rowerowa "Dolomity" - ul. Kopalniana 92
  • 10 monitorów interaktywnych dla 10 tarnogórskich podstawówek - Szkoły Podstawowe na terenie gminy Tamowskie Góry
  • Altanka - miejscem spotkań przy OSP Pniowiec - ul. Druha Ignacego Sowy, działka nr 815/11
  • Szkoła na dwóch kolach - zakup i montaż stojaków na rowery i hulajnogi oraz przeprofilowanie chodnika - SP nr 5, ul. Leśna 23
  • Uwaga! Przejście dla pieszych - 11 przejść dla pieszych, po jednym w każdej dzielnicy miasta: Pniowiec, Strzybnica, Lasowice, Sowice, Rybna, Opatowice, Śródmieście-Centrum, Stare Tarnowice, Osada Jana, Repty Śląskie, Bobrowniki Śląskie-Piekary Rudne
  • Filmowe zakończenie wakacji - dziedziniec Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych, ul. Legionów 35
  • Bezpieczne boisko- rozbudowa infrastruktury obiektu sportowego UKS UNIA Strzybnica - UKS Unia Strzybnica

Przypomnijmy, że znamy też wyniki Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego. Najwięcej głosów mieszkańców otrzymały projekty: "Poprawa bezpieczeństwa ruchu w ciągu dróg powiatowych na terenie gminy Krupski Młyn" (zgłoszony przez pana Jarosława Leńdźwę, szacunkowy koszt: 270 000 zł) oraz "Pałacowy Plac Zabaw – budowa placu zabaw na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Nakle Śląskim" (zgłoszony przez pana Mikołaja Parkietnego, szacunkowy koszt: 330 000 zł). Tarnowskie Góry wybiły się również w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki zaangażowaniu społeczności zrealizowane zostaną inwestycje: "Amfiteatr w Parku Repeckim" (szacunkowy koszt zadania: 1 000 000 zł) oraz "Od Juniora do Seniora" - komputerowe badanie stóp dla mieszkańców województwa śląskiego (szacunkowy koszt zadania: 96 430 zł).

Tarnowskie gory gcr repty

Może Cię zainteresować:

W Tarnowskich Górach powstanie nowy amfiteatr. Zawalczyło o to GCR "Repty"

Autor: Urszula Ważna

06/10/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon