Budżet Obywatelski Miasta Tarnowskie Góry
Co roku samorząd rezerwuje określoną kwotę, która zostaje spożytkowana na pomysły, jakie zaproponowali sami mieszkańcy. Zadania mogą dotyczyć inwestycji, remontów czy projektów miękkich. Inicjatorzy zgłaszają swoje wnioski. Następnie są one oceniane pod względem formalnym oraz merytorycznym. Pozytywnie zweryfikowane inicjatywy trafiają do głosowania. Mieszkańcy mogą wybrać, które ich zdaniem zasługują na realizację. W kolejnym roku zwycięskie projekty wykonuje samorząd.
W Budżecie Obywatelskim Miasta Tarnowskie Góry, można składać projekty, których realizacja odpowiada na zidentyfikowane potrzeby społeczne, mieści się w kompetencjach samorządu Miasta Tarnowskie Góry i jest możliwa do wykonania w ciągu jednego roku budżetowego. Proponowane działania muszą być zgodne z obowiązującym prawem - przypominają urzędnicy.
W przyszłym roku na inicjatywy mieszkańców samorząd chce przekazać 600 000 zł. Pojedynczy projekt musi zamknąć się w kwocie 50 000 zł.
Harmonogram BO
- do 31 sierpnia – kampania informacyjna
- 2-16 września – składanie wniosków
- 17-30 września – weryfikacja wniosków i ustalenie listy projektów do głosowania
- 1-27 października – procedura odwoławcza
- 28 października – 10 listopada – głosowanie
- do 25 listopada – ogłoszenie wyników głosowania
Zgłaszanie projektów odbywa się w wersji papierowej na formularzu zgłoszenia projektu wraz z załącznikami w siedzibie Urzędu Miejskiego w Wydziale Kultury, Turystyki i Promocji Miasta, Rynek 4, pokój nr 4, w godzinach pracy Urzędu Miejskiego, w wyznaczonych punktach konsultacyjnych BOTG usytuowanych na terenie miasta lub za pośrednictwem poczty na adres Urzędu w nieprzekraczalnym terminie wskazanym w harmonogramie - zapowiadają urzędnicy miejscy.
Może Cię zainteresować:
Mieszkańcy powiatu zgłosili swoje wnioski do Budżetu Partycypacyjnego. Co ciekawego proponują?
Może Cię zainteresować: