Czy możemy mówić o rewolucji energetycznej w naszym regionie i gdzie tkwi jej źródło?
Mówiąc najkrócej jak się da: w elektrociepłowni i to w niezwykłej elektrociepłowni, która zmieni myślenie o energetyce i da jej zupełnie nowe otwarcie, niespotykane dotąd możliwości.
W jaki sposób?
Wystarczy wziąć udział w rewolucyjnym przedsięwzięciu, jakim jest Green Power Plant. Dzięki projektowi możemy zainwestować w elektrociepłownię opalaną biomasą - ekologicznym źródłem energii. Rozpoczęcie działalności elektrociepłowni przewidujemy na 30 czerwca 2021 roku. Ekologiczne źródło energii dostosowane jest do najbardziej rygorystycznych wymagań w Unii Europejskiej. W ramach Green Power Plant wyemitowaliśmy 80 tys. tokenów w sieci blockchain.
Może Pani rozwinąć?
Każdy zainteresowany inwestycją w ekologiczne źródło energii może wykupić token. Jeden token stanowi znak legitymacyjny do umowy pożyczki na uruchomienie powstałej już elektrociepłowni. Cena jednego tokena ustalona została na 50 PLN i stanowi swego rodzaju odpowiednik ceny 1 Gigadżula energii cieplnej. Aby inwestycja mogła rozpocząć swą działalność musimy zebrać minimum 3 mln zł. Green Power Plant zapewnia wykup wyemitowanych tokenów z rynku. W ramach tego mechanizmu będzie następował zwrot pożyczki z zyskiem.
Jakie są jej główne atuty?
Elektrociepłownia biomasowa stosuje innowacyjne rozwiązania na rynku, wykorzystując ekologiczne i ekonomiczne surowce do produkcji ciepła, jak i energii elektrycznej. Odpady biomasowe pochodzą z rynku tartacznego, leśnego i meblarskiego. Inwestując w odnawialne źródło energii w wysokosprawnej kogeneracji o mocy elektrycznej 725 kWh i mocy cieplnej 3,3 MWh, można stać się częścią rewolucji energetycznej. Przedsiębiorstwo posiada również linie do produkcji brykietów i pelletów oraz thermowoodu. W Europie funkcjonuje ponad 90 elektrociepłowni ORC, które cieszą się bezobsługową pracą, bezawaryjnością układu, kilkudziesięcioletnią żywotnością instalacji. W Polsce działa kilka takich instalacji, głównie znajdują się one przy tartakach lub fabrykach mebli.
Gdzie można uzyskać więcej informacji?
Osoby zainteresowane tokenizacją zachęcam do odwiedzenia strony internetowej https://mosaico.ai/projects/greenpowerplant, na której można zapoznać się szerzej z naszym projektem. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości jestem do państwa dyspozycji pod adresem mailowym iwona.kleinert@polish-wood-cluster.pl lub numerem telefonu 601-474-799. Zapraszam do współpracy!