Dzień Kropki 2024
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Boruszowicach stało się to już małą tradycją. Uczniowie i pedagodzy obchodzili niedawno, 13 września, kolejną edycję wydarzenia. Podczas tego dnia kropki ozdabiają wszystko - klasy, korytarze, a nawet szkolną społeczność. Świętowanie nie ogranicza się jednak tylko do wystroju. Nauczyciele przygotowali z tej okazji wiele dodatkowych aktywności.
Tworzyliśmy kropkowe dzieła. Uczniowie klas I-III wzięli udział w kropkowej grze terenowej. Gra polegała na szukaniu kropek ukrytych na terenie szkoły. Każda kropka zawierała zadanie dla klasy. Zabawa dostarczyła uczniom sporo radości. Uczniowie klasy V i VI gościli kropkę na lekcji matematyki, rozwiązując zadania matematyczne odkryli hasło dnia oraz utrwalili tabliczkę mnożenia w zabawnej rywalizacji "Kto pierwszy zaklepie poprawną odpowiedź". Natomiast uczniowie klasy VII rozwiązywali trudniejsze zadania (działania na ułamkach dziesiętnych), układając kolorowe, kropkowe puzzle - wspominają przedstawiciele szkoły.
"Emocje w kropce"
Tegoroczne wydarzenie miało swój temat przewodni. Stały się nim emocje właśnie. Nauczyciele chcieli zachęcić dzieci i młodzież do przyjrzenia się temu, co dzieje się w ich środku.
13 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy. W tym roku hasłem przewodnim tego dnia były "Emocje w kropce". Rozmawialiśmy nie tylko o odkrywaniu talentów i budowaniu poczucia wartości wśród uczniów, ale także o tym, jakie emocje towarzyszą nam podczas różnego rodzaju wyzwań, jakie pojawiają się na co dzień. Efektem naszych rozważań o emocjach jest kropkowe słońce emocji - wspominają reprezentanci ZSP w Boruszowicach.
Poznanie swojego wnętrza sprzyja dalszemu rozwojowi na każdym etapie życia. Ważne jest, by zaprzyjaźnić się z emocjami już na początku. Pozwala to na rozwijanie pozytywnych postaw opartych na poczuciu własnej wartości oraz samoakceptacji. Aktywności Dnia Kropki miały przełożyć się na zobaczenie siebie i innych w lepszym świetle.
Każdy też miał możliwość wykonania własnej emotki. Wszystkie prace złożyły się na radosne słońce, które rozjaśniło korytarz szkolny. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że elementy pedagogiki zabawy są skuteczną metodą przekazywania i utrwalania wiedzy i umiejętności - podsumowują przedstawiciele szkoły.
Może Cię zainteresować:
Tradycyjne tyty dla pierwszoklasistów. Tak Radzionków rozpoczyna nowy rok szkolny
Może Cię zainteresować: