Muzyka inspirowana dźwiękami górnictwa zabrzmi w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej we współpracy z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza na tematyczne widowisko sensoryczne. Usłyszymy podczas niego dźwięki kopalnianych szybów i chodników. Zobaczymy także efekty pracy z digitalizacją oraz technologią 3D.

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach
Tarnowskie gory kopalnia

"Symfonia Kopalni" w Tarnowskich Górach

Przed nami wyjątkowe wydarzenie opowiadające sztuką o pracy górników. Składa się z rozmaitych dźwięków kopalni, które razem tworzą prawdziwą melodię. Do jej stworzenia wykorzystano dźwięki przestrzenne, orkiestry dęte, muzykę elektroniczną oraz historie z "archiwum mówionego". Oprócz doznań słuchowych, twórcy przygotowali także aspekt wizualny. Przy pracy posłużyli się digitalizacją i technologią 3D. W efekcie końcowym powstało wielosensoryczne widowisko.

Będzie to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju! Zebrane zostaną autentyczne dźwięki ze śląskich czynnych kopalni i nieaktywnych już zakładów oraz tych, które zyskały nowe funkcje. Dzięki współpracy z dźwiękowcami i wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu nagraniowego stworzone zostaną melodie, które wybrzmią w przestrzeni muzealnej i… w słuchawkach! - zapraszają organizatorzy.

W ramach projektu odbędzie się kilka koncertów w sześciu lokalizacjach od 22 do 28 listopada. Będzie go można posłuchać także w naszym mieście. W Tarnowskich Górach wydarzenie zaplanowano na 23 listopada (sobota). Będzie mieć miejsce oczywiście na terenie Zabytkowej Kopalni Srebra, a dokładniej w sali konferencyjnej. Początek o godzinie 18:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona. Nagrania z widowiska zostaną także udostępnione online.

W ramach projektu "Symfonia Kopalni" będzie można udać się w podróż przez dźwięki i obrazy, jakie wybrzmiewają i wypełniają przestrzenie naszych kopalni – od gwaru maszyn po ciszę opuszczonych szybów - zapowiadają organizatorzy. - To będzie godzina pełna emocji i barwnej narracji, podczas której kopalniana historia zostanie ożywiona na nowo! - zachęcają.
Misterium św. Barbary

Może Cię zainteresować:

Muzyczno-modlitewne misterium ze świętą Barbarą. "Tego wieczoru zadbaliśmy o nasze dziedzictwo"

Autor: Urszula Ważna

28/10/2024

Annum festival tarnowskie gory

Może Cię zainteresować:

Teraz coś dla prawdziwych miłośników muzyki dawnej. Do Tarnowskich Gór powraca Annum Festival

Autor: Urszula Ważna

23/09/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon