Tarnogórski Kongres Rowerowy 2022
Podczas dyskusji na temat najważniejszych zmian, jakie mogłyby zajść w Tarnowskich Górach, jedną z najczęściej poruszanych kwestii są bez wątpienia rowery, rowerzyści, rowerowa infrastruktura i ścieżki dla rowerów. Mieszkańców zainteresować może więc program tegorocznego spotkania poświęconego temu właśnie środkowi transportu. II Tarnogórski Kongres Rowerowy odbędzie się w dniach 15-16 września (piątek - sobota).
Na pierwszy dzień zaplanowano spotkanie dedykowane samorządowcom. Goście będą rozważać, jaką rolę pełni ruch rowerowy w świecie po pandemii.
- Będzie to więc doskonała okazja do zapoznania się z doświadczeniami specjalistów rowerowych z zagranicy oraz dyskusji o roli mobilności rowerowej w nadchodzących latach – nie tylko z perspektywy regionu, ale także całego kraju i Europy - tłumaczą urzędnicy miejscy.
Z gminy Zbrosławice nad morze... rowerem! Można? Pan Tomasz pokazuje, że jak najbardziej
Z kolei 16 września Tarnogórskie Centrum Kultury zaprasza do siebie wszystkich zainteresowanych. Dla najmłodszych i ich opiekunów przewidziano warsztaty, a w ich ramach: tworzenie odblaskowych breloczków, chorągiewki rowerowej i odblaskowych nakładek na szprychy. Obowiązują darmowe wejściówki, liczba miejsc ograniczona.
Natomiast wieczorem, o godzinie 19:00, rozpocznie się Przegląd Filmów Rowerowych.
- Podczas Festiwalu pokazywane są filmy krótkometrażowe o szeroko pojętej tematyce rowerowej. Nadsyłane prace realizowane są we wszystkich niemal formach filmowych od animacji poprzez dokument, reportaż do wideoklipów muzycznych. Filmy pełne humoru, pokazujące pasje, sport, wysiłek, wyczyn… Często poruszają poważne tematy społeczne i śmiało można by nazwać je "zaangażowanymi", ale bywają też obrazy zabawne, gdzie rower jest tylko pretekstem do opowiedzenia śmiesznej historii - zapraszają przedstawiciele TCK.
W planie następujące produkcje:
- "3-Way Street" – Robert Gabriel, USA 2007
- "Inercia" – Sebastian Toro, Argentyna 2013
- "Die Umlaufsperre" (1, 2) - ADFC Flensburg, Niemcy 2021
- "Bear" – Nash Edgerton, Australia 2011
- "Dust in the chain" – Norbi Whitney, Kanada 2013
- "Le Cannibale Parmi Les Coureurs" – Sabine Gilley, Francja 2016
- "Sequence Study" – Kryštof Čížek, Czechy 2020
- "Never stop cycling" – Colin Lepper, Kanada 2014
- "Velo Hoot" – Mary J. Lai, USA 2010
- "Cycling Jura" – Aleksandra Różańska, Polska 2012
Bezpłatne wejściówki na przegląd filmów rowerowych do pobranie w kasie TCK.
Może Cię zainteresować: