Taniec industrialny w TG. Przed nami 3. edycja Work it Out.

Przed nami 3. edycja Work it Out, czyli wydarzenia, które łączy w sobie miłość do muzyki, tańca i industrialnych miejsc. Już 13 września, dokładnie o godzinie 15.00 rozpocznie się świetna zabawa.

Kopalnia skalowacz pl

Roztańczona Zabytkowa Kopalnia Srebra

Początkowo wydarzenie „Work it Out – Dzień Kultury Przemysłowej”, miało odbyć się tradycyjnie 1 maja (Święto Pracy), jednak koronawirus pokrzyżował plany. Termin został przesunięty na 13 września i to właśnie wtedy na polanie przy budynku kopalni i Bistro Kopalni Srebra rozegra się prawdziwe show. Na czas trwania festiwalu miejsce zmieni się w mini arenę. Każdy może dołączyć do wydarzenia, ucząc się wcześniej kroków z opracowanego motywu i filmu instruktażowego. Tancerze amatorzy będą wspierani przez specjalistów z Laboratorium Tańca z Knurowa. Ta inicjatywa ma pokazać kulturę industrialną w całkiem nowej odsłonie.

Motyw choreografii

Choreografię opracował Hai Trunonga ze studia tańca Groove Dance. Układ taneczny w głównej mierze opiera się na powtarzalności ruchów wykonywanych przez robotników. Oczywiście to nie jest przypadek, poprzez dobranie takich kroków taniec w otoczeniu industrialnych zabytków stanie się jeszcze bardziej autentyczny. Układ jest dość krótki i prosty, więc każdy amator tańca powinien temu podołać.

Zjednoczeni w tańcu

Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma żółtą czapkę z logo Work it Out. W Europie do festiwalu dołączyło 35 zabytków z 9 różnych krajów. We wszystkich zabytkach taniec rozpocznie się punktualnie o godzinie 15.00. Jednakową choreografię zatańczy wtedy kilka tysięcy osób. W ubiegłym roku obok kopalni zatańczyło 150 osób, co stanowiło najlepszy wynik spośród wszystkich polskich obiektów biorących udział w „Work it Out”. W internetowym głosowaniu na najlepszy teledysk kopalnia zajęła zaszczytne drugie miejsce w Europie.

Które śląskie zabytki biorą udział w festiwalu?

Oprócz Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, która jest wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, w festiwalu biorą też udział: Muzeum Hutnictwa, Sztolnia Królowa Luiza, Osiedle Robotnicze Ficinus w Rudzie Śląskiej, Osiedle Nikiszowiec, Wieże KWK ze Świętochłowic. Poza terenem regionu wydarzenie jest organizowane również w Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej oraz Starej Kopalni w Wałbrzychu.

Wydarzenie odbędzie się na terenie Zabytkowej Kopalni Srebra, znajdującej się przy ulicy Szczęść Boże 81 w Tarnowskich Górach. Zachęcamy wszystkich miłośników trańca do przybycia!

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon