Tarnogórscy zawodnicy na Mistrzostwach Polski. Natalii Nikiel udało się sięgnąć po brąz

Pływacy z naszego miasta cieszą się podsumowaniem niedawnych zawodów. Dla Natalii Nikiel był to z pewnością wyjątkowych czas. Jak stwierdza klub, zdobyła największe indywidualne osiągnięcie w karierze.

Brąz dla Natalii Nikiel

W Rajgrodzie odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu na wodach otwartych. Nie zabrakło tam reprezentantów MKS Park Wodny Tarnowskie Góry. Drużyna z naszego miasta walczyła w różnych kategoriach. Największą radością dla klubu okazały się wyniki Natalii Nikiel. Zawodniczce udało się wywalczyć miejsce na podium.

Natalia Nikiel brązowy medal na 10 000 m w kategorii 18-19 lat uświetniła również czwartym miejsce w kategorii OPEN wśród wszystkich zawodniczek startujących w mistrzostwach Polski, jest to największe indywidualne osiągnięcie w karierze Natalii - cieszy się MKS Park Wodny.

Podczas imprezy swoją formę zaprezentowali także inni uczestnicy.

• 5. miejsce na 10 000 m, 7 miejsce w kategorii Open - Adam Filozof (najlepszy indywidualny rezultat w karierze)
  • 7. miejsce w wyścigu na 7 500 m - Paweł Proszowski
  • 8. miejsce w wyścigu na 7 500 m - Jakub Rybak
  • 9. miejsce w wyścigu na 7 500 m - Grzegorz Rybak
  • 11. miejsce w wyścigu na 5 000 m - Bruno Gabor
  • 14. miejsce w wyścigu na 5 000 m - Jakub Dąbrowski

Wcześniej tarnogórskiemu zespołowi udało się osiągnąć 5. miejsce podczas sztafety 3x1 250 m. Drużynę stanowili: Paweł Proszowski, Natalia Nikiel oraz Erik Major. W Mistrzostwach Polski Masters wziął natomiast udział prezes Paweł Rybak. Zawodnik zajął 7. miejsce w kategorii wiekowej i 24. miejsce OPEN. Pływakom z naszego miasta gratulujemy. Życzymy także kolejnych sportowych sukcesów.