Sii Cycling Team w akcji
Firma Sii Polska świętuje w tym roku 15 rok działalności. Może poszczyć się także przekroczeniem liczby 6000 pracowników oraz miliardem przychodów. Przedsiębiorstwo świadczy usługi IT. Zajmuje się również inżynierią eklektyczną i mechaniczną. Firma postanowiła uczcić swój jubileusz obecności na rynku.
- Aby podziękować pracownikom, pokazać, że jesteśmy z nich bardzo dumni i podzielić się ze światem naszymi osiągnięciami, postawiliśmy przede wszystkim na nowoczesne medium, jakim są murale antysmogowe - opowiada Anna Bednarz-Jaskot, Head of Marketing and CSR w Sii Polska. - Te nośniki doskonale wpisują się też w naszą strategię społecznej odpowiedzialności, ponieważ aspekt proekologiczny jest tu równie ważny, co estetyczny - dodaje.
Jak już wspomnieliśmy na projekcie murali znalazła się sylwetka mieszkańca naszego miasta. Kamil Hajda pracuje w Sii Polska na stanowisku programisty .NET, architekta IT i team lidera zespołu. Oprócz tego tarnogórzanin aktywnie rozwija swoją pasję, jaką jest kolarstwo. Razem z innymi miłośnikami tego sportu tworzy Sii Cycling Team. Członkowie grupy startują w wyścigach szosowych, MTB (formuła XC i XCM), przełajowych i gravelowych w całej Polsce.
Sukces tarnogórzanki na Łódź Design Festival. Zofia Hernas w finale!
Przedsiębiorstwo chce wspierać swoich pracowników w realizacji ich pasji. Dlatego postanowiła pochwalić się między innymi kolarzem - programistą.
– Sii Polska to firma z branży IT, inżynierii i BPO, więc jej zapotrzebowanie na pracowników jest bardzo duże, podobnie jak konkurencja – mówi Kamil Hajda. – Dlatego firma musi o nas naprawdę dbać. Ciekawe projekty i wynagrodzenie są niezwykle ważne, podobnie jak dobra atmosfera, ale musi być coś jeszcze, co sprawia, że pracuję tu już 6 lat. W moim przypadku jest to właśnie Program Sponsoringu Pasji, który mocno wspiera mnie prywatnie w tym, co kocham robić, czyli jeździć na rowerze! - przyznaje.
Murale vs. smog
Malowidła z podobizną tarnogórzanina można zobaczyć w Katowicach, Warszawie, Krakowie, Rzeszowie i Gdańsku. Specjalna farba użyta przy realizacji projektu ma za zadanie oczyszczać powietrze. Działania wspierała Fundacja EcoEvolution.org.
- Fatalnej jakości powietrze to realny problem w miastach. Z farbą KNOxOUT możemy niwelować ślad tlenków azotu, który powstaje, np. gdy jeździmy samochodem - stwierdza Paweł Lisowski, prezes organizacji. - Każdy z nas może w dowolnym momencie sprawdzić, ile takich szkodliwych zanieczyszczeń wytwarza jego auto. 1 m2 pomalowany tą farbą redukuje do 0,44 g tlenków azotu, czyli dokładnie tyle samo co 1 drzewo – wyjaśnia.
Nie jeden, ale dwa murale w Tarnowskich Górach. Pochód Gwarków upiększy jedną z dzielnic