W tarnogórskim szpitalu kręcono teledysk. Muzycy chcą nagłośnić problem zaburzeń psychicznych

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym numer 3 tarnogórscy raperzy - 2Strona Ekranu nagrywali teledysk do ich najnowszego utworu. Motywem przewodnim klipu były zaburzenia psychiczne i rosnąca ich skala. - Chcemy pokazać społeczeństwu, że zaburzenia psychiczne są normalnymi chorobami, które należy leczyć - wyjaśniają muzycy.

W sobotę, 10 grudnia na terenie Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego nr 3 kręcono teledysk na potrzeby tarnogórskich raperów. Około godziny 12:00 muzycy wraz z ekipą filmową przygotowywali swój najnowszy kawałek na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

- Kilka lat temu w naszym szpitalu teledysk nagrywało AG Studio, a w ślad za nim poszli tarnogórscy raperzy - wyjaśnia Sławomir Głaz, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala numer 3 - Jeżeli możemy mieć wkład w rozwój działań lokalnej społeczności, w tym przypadku muzyków - to chętnie dołożymy swoją cegiełkę - dodaje.

Sławomir Głaz podkreśla, że na kilka godzin wydzielono pomieszczenie, w którym muzycy realizowali klip. Należy podkreślić, że akcja odbywała się bez uszczerbku dla komfortu pacjentów, a teledysk został również dobrze odebrany przez personel medyczny szpitala.

Problemy natury psychicznej przybierają na sile

Rzecznik prasowy szpitala zdradził, że motywem przewodnim klipu są problemy zdrowia psychicznego. Jeden z bohaterów wciela się w osobę borykającą się z tego typu zaburzeniami. Głaz wyjaśnia, że poruszona tematyka wpisuje się w działalność Centrum Zdrowia Psychicznego.

- Chcieliśmy pokazać rosnący problem w społeczeństwie związany z depresją i zaburzeniami psychicznymi. Teledysk ma uświadomić ludzi, że tego typu choroby powinno się leczyć, mówić o tym otwarcie i pokazać że nie jest to nic wstydliwego - tłumaczy 2Strona Ekranu, w skład której wchodzi Adam Karaś i Fabian Kupski.

Raperzy zwracają uwagę na to, że zaburzenia psychiczne przez wiele lat były bagatelizowane, a pomimo rosnącej świadomości w szczególności mężczyźni nadal mają problem otwarcie o nich mówić. Zaburzenia zdrowia psychicznego często dotykają również artystów z branży muzycznej.

Przypomnijmy, że Centrum Zdrowia Psychicznego przy ulicy Pyskowickiej oficjalnie zostało otwarte na początku listopada 2022 roku. Ośrodek od lipca służy dzieciom i młodzieży, a od października pomaga także dorosłym. W budynku dawnej „Jedynki” funkcjonują: Dzienny Oddział Psychiatryczny Rehabilitacyjny oraz Poradnia dla Dzieci i Młodzieży. Na miejscu prowadzona jest również diagnostyka psychiatryczna, psychologiczna i seksuologiczna, gabinety terapeutyczne w trybie indywidualnym, grupowym oraz konsultacje rodzinne.

"Jedna Noc" w wykonaniu 2Strony Ekranu

Może Cię zainteresować:

Lokalni raperzy promują Tarnowskie Góry. "Chcieliśmy pokazać, ile to miasto dla nas znaczy"

Autor: Redakcja TG

01/12/2022

Tarnowskie Góry centrum zdrowia psychicznego

Może Cię zainteresować:

Ruszyło Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Jakie wnioski po wakacjach?

Autor: Urszula Ważna

20/09/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon