Zamknięte Punkty Obsługi Klienta. Gdzie odebrać i doładować kartę ŚKUP?

Zarząd Transportu Metropolitalnego zadecydował o zamknięciu Punktów Obsługi Klienta. Ich zadania przejmie Portal Klienta oraz aplikacja „Mobilny ŚKUP”.

Tarnowskie gory dworzec autobusowy Easy Resize com

Nowe zmiany w transporcie publicznym

22 marca znikną wszystkie Punkty Obsługi Klienta, w których mogliśmy miedzy innymi doładować kartę ŚKUP czy złożyć odpowiedni wniosek. Powodem tej decyzji jest rosnąca digitalizacja.

Zauważamy, że pasażerowie wolą i coraz chętniej korzystają z takich właśnie rozwiązań. Nie dziwi nas to, bo tak jest szybciej, wygodniej i bezpieczniej, szczególnie w czasach pandemii – tłumaczy rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek.

Jak informują przedstawiciele ZTM, zamówione do 6 marca karty ŚKUP będzie można odbierać w Punktach Obsługi Klienta do 20 marca. 22 marca nieodebrane z POK karty zostaną przekazane do Punktów Obsługi Pasażera. Natomiast karty zamawiane po 6 marca będzie można nadal zamawiać z przesyłką do domu przez Portal Klienta lub odbierać w dziesięciu POP. Pamiętajmy, że wciąż korzystać możemy z prawie 800 punktów sprzedaży stacjonarnej, ponad 120 automatów biletowych oraz 10 Punktów Obsługi Pasażera. Znajdziemy je w następujących lokalizacjach:

  • Tarnowskie Góry, ul. Pokoju 1 (dworzec autobusowy)
  • Bytom, pl. Wolskiego (dworzec autobusowy)
  • Chorzów, Rynek 8/1
  • Gliwice, pl. Piastów 2
  • Katowice, dworzec kolejowy Katowice
  • Katowice, ul. Pocztowa 10
  • Katowice, ul. Barbary 21a (siedziba ZTM)
  • Piekary Śląskie, ul. Papieża Jana Pawła II 46
  • Sosnowiec, ul. Warszawska 3/17 (podziemny pasaż handlowy)
  • Tychy, al. Marszałka Piłsudskiego 12 (parter, wejście główne)

Najważniejsze funkcje POK, czyli m.in. doładowanie karty, złożenie wniosku czy reklamacji, będzie można załatwić przez Portal Klienta, aplikację „Mobilny ŚKUP” lub w automatach biletowych. Zdajemy sobie sprawę, że choć trendy digitalizacji są powszechne i większość pasażerów przestawi się na kanały zdalne, to część użytkowników preferuje kontakt z żywym człowiekiem. Dla nich pozostaje do dyspozycji sieć stacjonarnej sprzedaży biletów elektronicznych składająca się blisko z 800 punktów – podkreśla Wawrzaszek.

To nie jedyne zmiany, jakie czekają pasażerów korzystających z oferty ZTM. Niedawno informowaliśmy o liniach metropolitalnych. Połączą one najważniejsze ośrodki miejskie należące do GZM. W planowanej reorganizacji uwzględniono także Tarnowskie Góry. Rozpoczął się również pilotażowy program, w ramach którego uruchomiono 10 solarnych automatów biletowych. Z urządzeń można już korzystać.

fot. ZTM

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon